Struktura kocich toalet

Struktura kocich toalet

wymieniamy cztery rodzaje kuwet. Jest to:

– zakryta (występują również z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarte,
– samoczyszczące,
– z podwójnymi dnami.
Te kuwety wymieniają się tym, że dla wzoru kuwety zakrytej, ograniczone jest wysypywanie się żwirku, skutkiem zastosowane w niej specjalne filtry nie rozprzestrzenia się niemiły zapach. Istnieją one one są dla kotów, które lubią przekopywać, ale uważaj – nie każde koty są w stanie je zaakceptować, jednak większość zgadza się, aczkolwiek istnieją wyjątki, które za nic nie zniosą tego.
Lecz w przypadku kuwety otwartej (klasycznej), która jest głównie wykonana z materiału sztucznego, jest ona przeznaczona dla wszelkich kotów. Należałoby zapamiętać o dobrze dobranym wymiarze. Wybrane z nich są wyposażone w zakończenie, byle łatwiej podtrzymać higienę.

Kuweta samoczyszcząca, fenomenalny wybór dla osób, które naprawdę brzydzą się wykonywać tej czynności. Jest to urządzenie, które jest wyposażone w miernik ruchu. Po momencie, który został przez nas ustawiony, bądź po okresowości, kuweta samoistnie uruchamia narzędzie, które zamiata brudy do kontenera, alboż do ścieków. W budowie bardzo wyróżnia się od innych kuwet.

Kuweta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitem z otworami (wielkość zależy od zestawu). Przez tą część płynne zanieczyszczenie spada w dół. Ten właśnie typ kociej toalety figuruje w dwóch podkategoriach – w jakich można wysypać żwirek oraz w jakich nie można. Jest to najlepsza opcja dla tych osób, które na okrągło czyszczą kocią toaletę.

Wymiary kocich toalet
Wyróżniamy trzy rozmiary kuwet, a są to rozmiary dla kotów jakie:

– skończyły już dwunasty tydzień życia,
– nie ukończyły jeszcze dwunastego tygodnia życia,
– są już dojrzałe.
Kocia toaleta dla malutkich kotów nie powinna być za wysoka, że może pociągać za sobą kłopot przy wejściu. Gdy tylko kotek już skończy 12 tydzień życia, wypada uzyskać nową i przewyższającą rozmiarem kuwetę, po to, aby wysypać stosowną ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Kiedy kocię lubi rozkopywać i zakopywać brudy w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany gatunek zakryty, ale było u góry napisane – powinno się uważać, bowiem niektóre koty nie akceptują takich kocich toalet, większość akceptuje, jednak zdarzają się wyjątki.
Jeśli nie podoba Ci się to, że kocia toaleta jest dostrzegalna w Twoim apartamencie, to możesz podjąć decyzję na zakup mebla, w jakim można włożyć wewnątrz kocią toaletę, gdy nadejdzie taki przypadek, że ograniczy Cię mała przestrzeń, to możesz się namyślić na kocią toaletę narożną, jaką można ustawić w kącie. Dostępne są w asortymencie kocie toalety narożne zakryte, jak i również bez zadaszenia.
Należałoby również zaopatrzyć się w wyposażenie, które uproszczą {sprzątanie|oczyszczanie nieczystości podobnie jak i obsługę, blokują roznoszenie żwirku poza kuwetę i wyrównują bardzo nieprzyjemne zapachy.
drapak dla kota https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty_Akcesoria-dla-kotow_Drapaki-30128.html

Comments are closed.