Obroże na kleszcze dla psów.

Obroże na kleszcze dla psów.

Lato jest świetną okazją, aby poświęcić czas swojemu psowi. Podróż z ulubionym psim kompanem to rewelacyjna okoliczność, aby zrelaksować się, równocześnie poświęcając pupilowi czas. W letnie miesiącetrzeba pamiętać o kleszczach, gdyż wszystkie zwierzęta domowe są na nie narażone. Psy, które potrzebują sporo aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, takie jak labradory, notorycznie mają kleszcze. Jak możemy ustrzec nasze zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najbardziej znaną metodą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. Na rynku znajdziemy różnorodne typy obroży na kleszcze. Obroże na kleszcze odznaczają się kilkumiesięczną skutecznością oraz niską ceną. Są produkowane dla ras psów różnych gabarytów, dzięki czemu bez problemu dostaniemy średnicę dopasowaną do wielkości naszego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne używane w obrożach przeciwkleszczowych mogą być ziołowe albo lekami na kleszcze. Te drugie odznaczają się mocniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Dawka środka na kleszcze musi być dopasowana do masy psa, trzeba więc upewnić się przed zakupem, iż znaleziona obroża przeciw kleszczom będzie bezpieczna.

Obroża Foresto

Uznanym producentem obróż na kleszcze jest marka Bayer, która produkuje obroże na kleszcze Foresto, zawierające imidaklopryd i flumetrynę, będące bezzapachowymi środkami przeciw kleszczom. Produkowane są dwie obroże na kleszcze – dla psów poniżej 8kg i dla zwierząt powyżej 8kg. Obroże Foresto działają zarówno przeciwkleszczowe i przeciwpchelne, dlatego umożliwiają wszechstronną obronę psiaka. Obroża dla psa jest skuteczna przez 8 miesięcy, a do tego jest aktywna już w momencie aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze przenoszą wielu niebezpiecznych chorób zakaźnych, takich jak borelioza, babeszjoza lub erlichioza. Rasy psów chętnie przebywające w zaroślach, na przykład labradory, potrzebują wyjątkowej ochrony w formie środków na kleszcze, gdyż zakażenie spowodowana ugryzieniem kleszcza stanowi ryzyko powikłań naszego psa. Obroża dla psa na kleszcze zapobiega ugryzienia zwierzęcia przez kleszcza, przez co daje zabezpieczenie przed poważnymi schorzeniami. Dla labradorów, kochające wodę potrzebna jest większa profilaktyka, na przykład w postaci kropli zawierających preparat na kleszcze lub profesjonalne szampony działające na kleszcze. Aby zabezpieczyć naszego psa w trakcie letniej wyprawy trzeba zaopatrzyć się w niezawodne preparaty na kleszcze dla psa.

https://www.krakvet.pl/chy_m_Psy_Akcesoria-dla-psow_Legowiska-dla-psa-32900.html legowiska dla psów

Comments are closed.