SNUS AKCESORIA SHOW

Przyk�adowa grafika
 
Home
UE walczy Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
25.07.2008.

snus nie pal

Europarlament przygotowuje prawo, które zakaże uprawy tytoniu i handlu nim. Palacze już są przerażeni: do 2025 roku papierosy mają zniknąć ze sklepów i kiosków w całej Unii Europejskiej. Krytycy przekonują, że zamiast ograniczyć palenie, zakaz spowoduje powstanie tytoniowego podziemia.

 "W ciągu kilkunastu lat chcemy doprowadzić do całkowitej delegalizacji tytoniu" - pisze w oświadczeniu nadesłanym do redakcji DZIENNIKA Avril Doyle, pomysłodawczyni projektu z największego ugrupowania w europarlamencie Europejskiej Partii Ludowej (EPP). "Myślę, że to całkiem realny pomysł" - dodaje deputowana z Irlandii.

Eurodeputowani pracujący nad inicjatywą Doyle mają w najbliższych latach zająć się także zakrojoną na szeroką skalę akcją propagandową wspierającą ideę delegalizacji tytoniu. Ma ona uświadomić obywatelom Unii szkodliwość nałogu. "Choroby wywołane przez palenie tytoniu powodują co roku śmierć ponad pięciu milionów osób. To więcej niż z powodu AIDS, narkotyków, wypadków drogowych, morderstw i samobójstw razem wziętych" - przekonują.

Zanim prawo Doyle, która przewiduje również ogromne kary finansowe za handel tytoniem, wejdzie w życie, deputowani chcą doprowadzić do zakazu lobbowania w Parlamencie Europejskim przez koncerny tytoniowe. Znawcy kulis europarlamentu uważają, że pomysł mimo swojego radykalizmu wcale nie jest skazany na niepowodzenie. Pozytywnie odniosła się do niego nawet komisarz ds. zdrowia Andrulla Vasiliu. Vasiliu już we wrześniu zamierza wprowadzić go pod obrady Komisji Europejskiej.

Projekt, który oficjalnie ma na celu ochronę zdrowia obywateli UE i zmniejszenie liczby osób umierających na raka, wywołał ogromną falę sprzeciwów. Palacze twierdzą, że gwałcone są ich podstawowe prawa.

Więcej: http://www.dziennik.pl/swiat/article212463/Papierosy_znikna_ze_sklepow.html

 

Jak to ładnie opisał amerykanin Xobeloot na światowym forum snuserów:

Do 2010 wszystko zostanie zakazane. Ludzie będą żyli w osobistych, plastikowych bańkach, gdzie dostarczane będzie powietrze. Żywność będzie wtłaczana przez kroplówkę. Powietrze i żywność będzie opodatkowana przez rządy na tym samym poziomie co obecnie tytoń. Samochody też będą zakazane a wszyscy będą toczyć swoje bańki z domu do pracy i z powrotem. Jeśli bańka pęknie dołążą ci podatek za odkażanie terenu.
Do roku 2098 Unia Wszechziemska zakaże życia w ogóle. Satelity rozwalą wszystkich za pomocą laserów.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ankieta

Najczęściej używam snusu:
 
© 2018 SNUS.PL Portal informacyjny - snus, tabaka, tytoń bezdymny
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.