SNUS AKCESORIA SHOW

Przyk�adowa grafika
 
Home arrow Rzuć palenie arrow Nikotyna ma pozytywny wpływ na mózg
Nikotyna ma pozytywny wpływ na mózg Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
25.07.2008.

nikotyna snus

Nikotyna może wywierać korzystny wpływ na pracę mózgu - wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z King's College w Londynie. Ich odkrycie pomoże w poszukiwaniach leku hamującego postępy choroby Alzheimera.

   Badacze stwierdzili, że u szczurów nikotyna poprawia zdolności uczenia się i zapamiętywania gryzonia.
Naukowcy ostrzegają jednak, że ryzyko dla zdrowia, które niesie ze sobą używanie nikotyny, u zdrowych ludzi przeważa nad korzyściami. Ale koncerny farmaceutyczne mają nadzieję, że uda się wzmocnić lecznicze skutki stosowania nikotyny u pacjentów cierpiących na demencję, jednocześnie minimalizując ryzyko uzależnienia się od tego alkaloidu.

Nikotyna działa bowiem na receptory w mózgu, dając stymulujący, ale też uzależniający efekt. W badaniach zaprezentowanych na Europejskim Forum Neuronauk w Genewie zespół uczonych z King's College wykazał, że u szczurów, którym wstrzyknięto nikotynę, udało się poprawić skupienie uwagi i reakcję na bodźce wizualne. Koncentracja gryzoni, którym podano nikotynę, poprawiała się o 15 proc.

Ian Stolerman z Instytutu Psychiatrii King's College powiedział, że był zaskoczony, odkrywając pozytywne efekty krytykowanej nikotyny. Problem polega na tym, że różnice pomiędzy dawkami, które dawały efekty lecznicze a tymi, które są toksyczne, jest niewielka, a ryzyko uzależnienia nadal wysokie.

TK Dziennik "Polska"
Więcej: : http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2092&Itemid=32

 
następny artykuł »
© 2019 SNUS.PL Portal informacyjny - snus, tabaka, tytoń bezdymny
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.