SNUS AKCESORIA SHOW

Przyk�adowa grafika
 
Home
Podwyżki, podwyżki Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
11.06.2008.

Palacze od dawna spodziewali się podwyżek, ale nie aż tak drastycznych. Przeciętny palacz wypalający paczkę papierosów dziennie, będzie musiał wydać miesięcznie na swój nałóg nawet o 120 zł więcej niż dziś - informuje  dziennik "Polska".

Wynegocjowaną podczas konsultacji branżowych i międzyresortowych 25 proc. stawkę akcyzy zatwierdził wiosną premier Tusk. Resort finansów niespodziewanie zmienił poziom proponowanej akcyzy do 31,5 proc., równocześnie obniżając o blisko 30 zł kwotowy składnik podatku. Wpływy do budżetu mają być wyższe i łatwiejsze do oszacowania.

Podwyżki cen papierosów są nieuniknione, bo Polska przed wejściem do UE wynegocjowała, że do 1 stycznia 2009 r. papierosowa akcyza osiągnie poziom 64 euro za tysiąc sztuk papierosów.

Nowa propozycja resortu finansów niepokoi producentów papierosów, hurtowników i plantatorów tytoniu. Jeszcze w 2005 r. w Polsce sprzedano 73,9 mld sztuk papierosów, w ubiegłym roku już tylko 69,9 mld sztuk. Wielkość nielegalnego handlu papierosami ocenia się na blisko 11 proc. rynku wartego prawie 19 mld zł. Liczbę palaczy w Polsce szacuje się na 10 mln.

Przez ostatnie lata papierosy drożały niemal wyłącznie z powodu coraz wyższej akcyzy. Dzisiaj 79 proc. ceny stanowi właśnie akcyza z VAT-em.

Źródło: http://podatki.onet.pl/1766828,1,0,wiadomosci.html

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ankieta

Najczęściej używam snusu:
 
© 2018 SNUS.PL Portal informacyjny - snus, tabaka, tytoń bezdymny
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.