SNUS AKCESORIA SHOW

Przyk�adowa grafika
 
Home arrow FAQ
FAQ Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
 

 

 

Poniższe informacje, choć dołożono starań w celu ich weryfikacji nie mogą uchodzić ani za sprawdzone, ani za wiarygodną podstawę do podejmowania jakichkolwiek decyzji. Kwestie prawne zawsze konsultuj ze swoim prawnikiem, kwestie zdrowotne z lekarzem, a kwestie moralne z księdzem. Cokolwiek robisz staraj się zawsze mieć komplet zezwoleń z UE i interpretacje na piśmie, wydane przez urzędy.

 

CoolCo to jest snus?

Mówiąc krótko - sproszkowany, wilgotny tytoń. Więcej informacji znajdziesz w dziale SNUS na snus.pl


W jakich formach występuje?

Jako wilgotny proszek luzem pakowany w pudełka/saszetki lub porcjowany w postaci małych torebek, które w całości wkłada się pod wargę.


Jak tego się używa?

Zwyczajowo snus zażywa się poprzez umieszczenie go pod górną wargą i trzymanie go tam przez pewien okres czasu. Do formowania porcji służą specjalne narzędzia typu Prismaster lub Icetool. Oczywiście porcję z luźnego snusu można sporządzić ręcznie, bez używania narzędzi.


Ile należy trzymać snus pod wargą?

Generalnie od 15 minut do pół godziny. Zależnie od indywidualnych upodobań.Jak przechowywać snus?

Zaleca się przechowywanie snusu w lodowce (w temperaturze do +8 stopni celsjusza). Przechowywanie snusa w mniejszych temperaturach, czyli np. w zamrażarce wydłuża okres zdatności do spożycia o około 10 miesięcy.Czy snus można kupić gdzieś w Polsce?

Nie, obrót snusem w Polsce jest zakazany, więc firmy nie mogą go legalnie sprzedawać. Natomiast można odkupić snus od kogoś kto sprowadza go na swoje potrzeby własne.


Czy snus jest legalny?

Spożycie snusu jest legalne, zarówno w Polsce jak i innych krajach UE. Kupowanie snusu jest także legalne. Natomiast wprowadzanie snusu do obrotu (sprzedaż przez firmy), jest legalne w UE tylko w Szwecji i Danii. Legalnie można handlować snusem także w takich krajach sąsiadujących z Polską jak Rosja, Białoruś, Ukraina.


Czy snus można sprowadzać do Polski z zagranicy i czy to legalne?

Można. Sprowadzanie tytoniu na potrzeby własne jest legalne. Snusu nie można sprowadzać w celach handlowych. Z krajów nie należących do UE można przywieźć bez cła, na potrzeby własne, do 250g tytoniu. Jeżeli chodzi o przywóz z krajów UE, to: po akcesji Polski do Unii Europejskiej, z dniem 1maja 2004 r., Polska została objęta unią celną, co oznacza, że towary przywożone do Polski z krajów członkowskich Unii Europejskiej nie są obciążane cłem.


Czy snus jest szkodliwy dla zdrowia?

Wkrótce więcej na temat aspektów zdrowotnych używania snusu, na snus.pl.


Czy snus uzależnia?

Tak, ponieważ zawiera tą samą substancję co papierosy, czyli nikotynę.


Jeżeli kupię w sklepię tabakę i dodam wodę, czy wyjdzie mi snus? Czy mogę produkować i sprzedawać taki wyrób?

Nie całkiem, snus zawiera kilka dodatkowych substancji i jest pasteryzowany w procesie produkcji, choć dawniej, prawdopodobnie, właśnie w ten sposób robiono pierwsze snusy. Ale uważaj, bo w ten sposób wyprodukujesz wyrób tytoniowy bezdymny, którego produkcja w Polsce jest zakazana i zostaniesz przestępcą.

 

Wkrótce więcej Pytań i odpowiedzi 

 
© 2019 SNUS.PL Portal informacyjny - snus, tabaka, tytoń bezdymny
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.