SNUS AKCESORIA SHOW

Przyk�adowa grafika
 
Home arrow Rzuć palenie arrow Prawie jak nikotyna
Prawie jak nikotyna Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
06.11.2007.

champixOd pewnego czasu na rynku sprzedawany jest preparat Chantix/Champix, który jest substancją (Vareniclinum) , działającą podobnie jak nikotyna ale nikotyną nie jest. Jaki sens, oprócz marketingowego, ma wprowadzanie takiej substancji na rynek, nie wiem ponieważ nie jest to ani tańsze, ani pewnie skuteczniejsze od standardowej kuracji nikotynowej, ale ciekawym świata polecam.

 

 

Ostatno agencja Associated Press doniosła, iż wstępne badania wskazują na to ,że varencilinum pomaga w zerwaniu z nałogiem alkoholowym, ale naukowcy niezwiązani z projektem ostrzegają - szukanie cudownego leku na wszystko to nie jest dobry pomysł.

Uzależnienie od nikotyny to nałóg bardzo trudny do pokonania dla wielu osób palących papierosy. Gdy dym papierosowy zostaje wprowadzony do płuc, nikotyna w ciągu kilku sekund dociera do mózgu, gdzie wiąże się z receptorami nikotynowymi, aktywując w ten sposób tak zwany szlak nagrody. To z kolei pobudza struktury mózgu odpowiedzialne za odczuwanie przyjemności. Początkowe efekty działania nikotyny szybko ustępują, po czym dochodzi do powstania głodu nikotyny. Jeżeli nie zostanie on zaspokojony, pojawiają się objawy odstawienia.

Abstynencję dłuższą niż 1 rok udaje się uzyskać jedynie niespełna 7 procentom palących, którzy usiłują odzwyczaić się od nałogu na własną rękę. Tak naprawdę, większość palących zaczyna palić znowu w ciągu kilku dni od podjęcia próby zaprzestania. Nim przeciętny palacz będzie w stanie pożegnać się z nałogiem, potrzebne jest ok. 10 prób – niezależnie od tego, czy leczenie jest podejmowane, czy nie.

Lek Chantix został specjalnie zaprojektowany tak, by łącząc się z receptorami nikotynowymi w mózgu częściowo je uaktywniał, zmniejszając tym samym intensywność występującego u palaczy głodu nikotyny oraz łagodził objawy jej odstawienia. Co więcej, blokada tych receptorów sprawia, że - jeżeli podczas leczenia zapali się papierosa – zmniejsza się poczucie zadowolenia skojarzone z paleniem gdyż cząsteczki nikotyny pozbawione są punktu uchwytu. Dzięki temu można zapobiegać cyklowi powstawania uzależnienia od nikotyny.

Terapia kosztuje około 600zł. Według sposobu terapii zaleconego przez Pfizera, producenta leku czyli biorąc 2 tabletki dziennie przez 12 tygodni, weźmiemy razem 168 tabletek, czyli wystarczą 3 opakowania po 56sztuk (200zł).

Cały artykuł na portalu: www.epacjent.pl

 
« poprzedni artykuł
© 2019 SNUS.PL Portal informacyjny - snus, tabaka, tytoń bezdymny
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.